Конференција „Од Дунава до Волге: интеракције и трансформације култура у 1. миленијуму н.е.“

Од понедељка 7. до 14. октобра 2019. године одржаће се  трећа Руско-српска археолошка конференција под називом: „Од Дунава до Волге: интеракције и трансформације култура у 1. миленијуму н.е.“.
У понедељак, 7. октобра, у Музеју Војводине, у 10.00 часова биће свечано отварање Конференције, а од 11.00 до 18.00 часова почиње излагање реферата.
Уторак, 8. октобар, Библиотека града Београда 20.00 часова: Промоција: Зборник радова I српско–руске археолошке конференције, др Драго Његован, директор Музеја Војводине, Игор Гавритухин, уредник и Станко Трифуновић, уредник.
Среда, 9. октобар и четвртак 10. октобар, Народни музеј, Београд 9.00 часова: Отварање изложбе Музеја Војводине, Народног музеја у Панчеву и Покрајинског завода за заштиту споменика културе: Грнчарија културе Лимиганата 9-18 часова: Излагање реферата 19 часова: Свечано затварање Конференције
*** Обавештавамо колеге да ће учесници конференције, Игор Гавритухин и Рафаел Минасјан одржати и следећа предавања на Одељењу за археологију Филозофског факултета у Београду Уторак, 15. октобар, 9.45 сати: Прашка археолошка култура ранословенске епохе Предавач: Игор Гавритухин, Институт археологије Руске академије наука, Москва
Среда, 16. октобар, 9.45 сати: Почетак гвозденог доба у разним регијама Евроазије Предавач: Рафаел Минасјан, музеј Државни Ермитаж, Санкт Петербург.

Позивамо Вас да извештавате.